skip to Main Content
Hemen İletişime geçin! 542 188 41 44

Kocaeli Yangın Söndürme

Kocaeli yangın söndürme firmaları ile başlayıp, yangın söndürme Kocaeli İzmit ve yangın söndürme tüpü dolumu yer alıyor.

İçindekiler

Kocaeli Yangın Söndürme Firmaları

Kocaeli yangın söndürme firmaları; farklı türden binalara yangın söndürme sistemlerini kurmaktadır. Binaların yapısına, özelliklerine ve içerisinde bulunan maddelere bağlı olarak farklı türden yangın söndürme sistemlerinin kurulması söz konusudur.

Yangın söndürme firmaları, hem eski hem de yeni yapılara söndürme sistemlerini kurabilir. Sistem kurulumdan sonra gerekli bilgilendirmeler sayesinde sistemin nasıl çalıştığı, bina yönetimi tarafından öğrenilmiş olur. Gerektiğinde söndürme sisteminden sorumlu personeller de görevlendirilebilir.

Hemen iletişime geçin

0542 188 41 44

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Bu tür firmalar tarafından verilen hizmetler arasında farklı yangın malzemelerinin temini de vardır. Yangın tüpü ve yangın tüpü dolumu, en fazla talep edilen hizmetler arasındadır. Bunların dışında söndürme sistemleri hakkında bilgilendirmeler ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi gibi konularda da görev alırlar.

Yangın Söndürme Kocaeli İzmit

Yangınlar, insanların canlarını ve mallarını tehdit eden bir olaydır ve son derece hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bundan dolayı yangınlara olabildiğince hızlı müdahale edilmelidir. Yangın söndürme Kocaeli İzmit için özel sistemler geliştirilmiştir.

Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Sprinkler (Sulu) söndürme sistemleri
  • Su sisli söndürme sistemleri
  • Tozlu söndürme sistemleri
  • FM-200 Gazlı söndürme sistemleri
  • Karbondioksitli söndürme sistemleri
  • Davlumbaz söndürme sistemleri

Bunların haricinde de farklı sistemler vardır. Söndürme için tercih edilecek yöntemin, konunun uzmanları tarafından belirlenmesi gerekir. Örneğin; sulu bir yöntem tercih edildiğinde ortamda bulunan kağıt ve elektronik türünden eşyalar zarar görür. Bunun için böyle ortamlar için FM200 gazlı sistemin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Ortamda yanıcı ve parlayıcı madde var ve insan unsuru yok ise CO2’li yöntemlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Kocaeli Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Kocaeli yangın söndürme tipü dolumu; tüplerin kullanımı ya da son kullanma süresinin geçmesinin üzerine içine yeni söndürme ajanı doldurulmasıdır. İçerisinde kuru kimyevi madde olan tüplerin 6 ayda bir defa basınçlarının kontrol edilmesi gerekir. Basınçta herhangi bir sorun olmaması durumunda yangın söndürme tüplerinin içindeki maddeler, 4 yılın sonunda yenilenir. Dolum işleminin mutlaka bu alanda yetkili ve sertifikalı olan merkezler tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Yangın söndürme tüpü dolumu yapılırken ilk olarak içerisinde yer alan ve itici olarak görev yapan azotun boşaltılması gerekir. Daha sonra vakum ile içerisinde yer alan kimyevi madde alınır. Tüpün beden kullanımına bakılır ve gerekirse hidrostatik test uygulanır. Ayrıca conta ve vana gibi bölümlerin kontrolü yapılır. Bu aşamadan sonra dolum vakum makinesinde yapılır ve son kontroller gerçekleştirilerek işlem tamamlanır.

Kocaeli Yangın Söndürme Firmaları

Kocaeli yangın söndürme firmaları, bu alana ilişkin bütün ihtiyaçlara cevap vermektedir. Söz konusu firmalar tarafından verilen hizmetler, şu şekilde sınıflandırılabilir:

  • Yangın söndürme cihazları (TSE ve CE belgeli)
  • Yangın algılama ve ihbar sistemleri (LPCB sertifikalı ve EN54-2/4 standartlarına uygun)
  • Otomatik yangın söndürme sistemleri
  • Yangın dolap ve aksesuarları
This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top