skip to Main Content
Hemen İletişime geçin! 542 188 41 44

Havalandırma Sistemi

Havalandırma sistemi; kapalı bir alandaki havanın zaman içinde kirlenmesine bağlı olarak kirli havanın dışarı atılması ve yerine temiz havanın konulmasını sağlayan sistemlerdir. AVM, hastane, okul, restoran ve benzeri alanlarda kullanılan havalandırma sistemi, ortamın temiz ve sağlıklı olması adına çok büyük bir role sahiptir.

Havalandırma Sistemleri İklimlendirmeKapalı bir alandaki havanın kirli olması sadece insan sağlığı açısından değil, ortamdaki malzeme ve diğer nesneler içinde bir risk oluşturabilir. Dolayısıyla da kapalı alanlardaki havanın temizlenmesi, adeta bir zorunluluktur. Bunun için ilgili alanın büyüklüğü ve genel özellikleri dikkate alınarak uygun bir havalandırma sistemi kullanılmalıdır.

Havalandırma sistemleri, farklı türden sistemler olup, her ne kadar genel amaçları aynı olsa da çalışma prensipleri farklıdır. Dolayısıyla da bu noktada rasgele bir seçim yapmak yerine, bu alandaki bir uzmandan yardım alınarak, doğru havalandırma sisteminin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Havalandırma Firmaları

Havalandırma sisteminin kurulumu, bu alanda uzman kadroya sahip firmalar tarafından yapılır. Söz konusu sistem kurulmadan önce ilgili alanın genel durumu detaylı olarak değerlendirilir. Bu aşamadan sonra kullanılması gereken ekipmanlar, bunların nerede olması gerektiği ve benzer detaylar belirlenir. Son aşamada ise bunların kurulumu gerçekleştirilir ve gerekli testler yapıldıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalıştığına emin olunur.

Havalandırma, ortam kalitesi ve insan sağlığı adına son derece önemli bir işlemdir ve mutlaka bu alanda tecrübeli ve uzman bir firma tarafından yapılmalıdır. Aşağıda günümüzde çok fazla kullanılan bazı havalandırma sistemleri vardır.

  • Endüstriyel Havalandırma Sistemleri
  • Fabrika Havalandırma Sistemleri
  • Banyo Havalandırma Sistemleri
  • Sığınak Havalandırması

Bu sistemler sayesinde insanların yaşam kalitesi belirgin derecede artar.

Hemen iletişime geçin

0532 542 66 89

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Havalandırma Sistemi Özellikleri

Havalandırma sistemlerinin kendi içinde farklı türden özellikleri vardır. Bunlardan bazıları, havayı direkt olarak dışarı atarken, bazıları ise su ile çökertme işlemi yaparak havayı dışarı verir. Fanlı menfez, sulu filtre, sulu baca sistemleri ve mekanik havalandırma gibi farklı seçeneklerin kullanılması söz konusudur.

Son dönemlerde sulu filtre ve sulu baca sistemlerinin daha fazla tercih edilmeye başlandığı söylenebilir. Bu ürünler, su sayesinde kirli havayı bir miktar temizler ve daha sonra dış ortama verir. Temel amaç, kirli havada bulunan ve doğa için tehdit oluşturan maddelerin çökertilmesidir. Çalışma prensipleri ise kirli hava ile suyun karıştırılması şeklindedir. Bu sayede havanın içindeki partikül halindeki zararlı maddeler çökertilir. Böylece doğa da korunmuş olur. Çökertilen maddeler ise su ile birlikte kanalizasyon sistemi üzerinden tahliye edilir. Sulu filtre sistemleri, bahsedilen şekilde son derece etkili araçlar olarak ifade edilebilir. Bunlar aynı zamanda dumansız baca sistemleri şeklinde de belirtilebilir. Dumansız baca sistemleri fiyatları ise farklı faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Havalandırma sistemleri, ortamdaki havayı temizler ve bunu sessiz bir şekilde yapar. Yani tamamen arka planda çalışır. Bundan dolayı ortamda bulunan insanlar, havalandırma sisteminin çalıştığını, neler yaptığını fark etmez bile. Ayrıca zehirli maddelerdeki sistemler, doğa için zararlı olabilecek maddeleri filtre eder ve böylece doğayı da korumuş olur.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Havalandırma sistemleri fiyatları, ortamın büyüklüğü, kullanılan sistem türü, malzemeler, bunların kalitesi ve benzeri birçok unsura göre farklılık gösterir. Dolayısıyla da net bir rakamda bahsetmek son derece yanlış olacaktır. Ancak bazı alanlar için zorunludur ve çok önemli bir etkisi vardır.

Back To Top