skip to Main Content
Hemen İletişime geçin! 542 188 41 44

Duvar Tipi Fancoil

Duvar Tipi Fan Coil
Duvar Tipi Fan Coil

Duvar tipi fancoil sistemleri görünüş bakımından klimayı andırsa da aslında o konforu maksimuma çıkaran bir sulu iklimlendirme sistemidir. Diğer fancoil modellerinden en büyük farkı duvara monte edilmesidir ki adını da buradan alır. Görünüş olarak klima ile benzerlik gösteren bu sulu iklimlendirme sistemi iç yapısı ve sağladığı fayda bakımından klimadan çok farklıdır. Klimalar da yaşanan ses sıkıntısına duvar tipi Fan Coil sistemlerin de rastlanmaz. Çok sessiz bir şekilde çalışır. Özellikle dershanelerin bu yüzden vazgeçilmez parçasıdır. Ders çalışmak için sesiz öbür ortama ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacı duvar tipi Fan Coil fazlasıyla karşılamaktadır.

Bu durum hastaneler içinde geçerlidir. Hasta odalarında hastaların dinlendiği alanda sessizlik son derece önemlidir. Aynı zamanda mikrop ve bakterileri hapseden duvar tipi fancoil hastane ortamlarının aranan cihazıdır. Hasta odaları daha sterilize edilmiş olacak aynı zamanda ses oluşturmayarak hastanın daha rahat bir şekilde tedavi görmesini sağlayacaktır. Duvar tipi fancoil sistemleri sadece hastane ve dershanelerle sınırlı kalmayıp aynı zamanda evlerde de kullanılmaktadır. Sağlıklı bir hava her yaşta önem arz eder. Fakat çocuklu bireylerde bu önem 2 katına çıkmaktadır. Çocukların daha temiz ve sağlıklı havaya sahip bir ortam da yetişmesi gelişim çağları için çok önemlidir. Bu yüzünden kreşlerin çoğunda duvar tipi fancoil sistemleri kullanılmaktadır.

Duvar tipi fancoil kendi içerinde 2’ye ayrılır. Bunlar ;

 • Duvar tipi Fan Coil 2 borulu
 • Duvar tipi Fan Coil 4 borulu

2 ve 4 borulu duvar tipi Fan Coil sağlık açısından aynı değerlere sahiptir. Bu iki Fan Coil çeşidini birbirinden ayıran en büyük özelliği suyun geçtiği boru sistemidir. 2 borulu duvar tipi Fan Coil sisteminde sıcak ve soğuk su aynı borudan geçer. Fakat bu geçiş farklı zamanlarda yaşanır. Yani aynı anda aynı borudan hem sıcak hem de soğuk su geçmesi mümkün değildir. Bu yüzden ya sadece soğutma işlemi yapılmalıdır yada sadece ısıtma işlemi yapılmalıdır. 4 borulu duvar tipi Fan Coil sulu iklimlendirme sisteminde ise sıcak ve soğuk su ayrı ayrı borulardan geçer. Yani istenildiği zaman sıcak hava istenilen zaman soğuk hava akışı sağlanabilir. Bu durum 2 borulu Fan Coil sisteminde de aynıdır. Fakat 4 borulu duvar tipi Fan Coil sisteminde ortama aynı anda hem sıcak hem soğuk hava verilebilmektedir. Sauna gibi yerlerde genellikle 4 borulu Fan Coil sistemlerine yer verilir.

Duvar Tipi Fan Coil Özellikleri

Duvar tipi Fan Coil görünüş olarak klima işlevi hava verse de o klimanın çok ötesinde olan bir sistemdir. Klimada yer alan filtrelerin çok üstünde olan filtreler duvar tipi Fan Coil sistemleri içerisinde yer alır. Yapılan analiz ve incelemeler neticesinde duvar tipi Fan Coil sistemlerinin filtreleme özelliğinin klimalardan daha iyi olduğu kanısına varılmıştır. Ayrıca hızlı devir işlemi sayesinde klimalarda yaşanan duraksamalar duvar tipi fan coil sistemlerinde yaşanmaz. Kesintisiz hava akışı devam eder. Duvar tipi Fan Coil sistemlerinin diğer özellikleri ise şöyledir;

 • Klima gibi uzaktan kumandalı olan modelleri mevcuttur
 • Duvar tipi Fan Coil sisteminde sıcaklık kontrol edilebildiği gibi nem oranı da kontrol edilebilmektedir
 • 2 borulu uygulanmaya uygundur
 • 4 borulu uygulamaya uygundur
 • Yazın soğutma işlemi yapılır
 • Kışın ısıtma işlemi yapılır
 • Ortamda bulunan hava filtrelenir böylelikle ortam da her hangi bir mikrop ve bakteri yer almaz
 • Dijital ekrana sahiptir
 • Şık bir görünümü vardır
 • Split klima görüntüsü kazandırılmıştır
 • Mekan ayrımı yapılmadan bütün mekanlarda kullanılabilir

Her yönüyle kendine hayran bırakan bu cihaza sizde sahip olmak istiyorsanız firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Konforuna, bütçesine ve sağlığına önem verenlerin tercihi olan duvar tipi Fan Coil sistemleri firmamız güvencesiyle çok uygun fiyatlarla kurulum ve monte edilmektedir.

Hemen iletişime geçin

0542 188 41 44

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Duvar Tipi Fan Coil Fiyatları

Duvar tipi Fan Coil almak isteyenler fiyatların uygunluğu karşısında şaşırmaktadır. Duvar tipi Fan Coil sistemleri daha kolay ve basit olarak monte edildiği için buda fiyatlara olumlu yansımıştır. Hemen hemen her markanın duvar tipi fancoil sistemleri diğer Fan Coil modellerine göre daha uygundur. Fan Coil ünitelerinin her biri aynı mantıkla çalışır. Model farklılığı kullanım ve kurulum şekline göre değişir. Kaliteden dolayı yaşanan bir fiyat söz konusu değildir. Çünkü her Fan Coil modeli diğer havalandırma sistemlerine oranla daha temiz bir hava sunar. Cihazın yapısı Fan Coil fiyatları arası değişikliği belirler.

Diğer Fan Coil sistemlerinde olduğu gibi duvar tipi Fan Coil fiyatlarını etkileyen etkenler şunlardır;

 • Duvar tipi Fan Coil sistemlerinin farklı markalar tarafından üretilmesi
 • Duvar tipi Fan Coil sistemlerinin bulunduğu ortamın kapasitesine göre üretilmesi
 • Duvar tipi Fan Coil siteminin çeşitlerine göre farklılık göstermesi

Genel itibari ile bakıldığında duvar tipi Fan Coil sistemleri ekonomik olarak daha cazip gelmektedir. Siz de ekonomik sulu iklimlendirme sistemleri için duvar tipi Fan Coil modelini, ekonomik montaj ve kurulum için de bizi tercih edebilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top