skip to Main Content
Hemen İletişime geçin! 542 188 41 44

İkinci El Chiller

İkinci el chiller alanında en uygun fiyata bir soğutma sistemine sahip olmak mümkün.

  • 2.el chiller buhar sıkıştırma ya da absorpsiyon alanında soğutmaya yardımcı olur.
  • Havanın ya da makinelerin gerektirdiği şekilde bir soğutma yapısı oluşturur. Ortam havasına soğutma döngüsünün deşarj edilmesi gerekir.
  • Daha iyi verimlilik alınması için bu işlem belli bir enerjide uygulanır. Özellikle bu enerjiyi sunacak olan ikinci el chiller ürünlerine ihtiyaç duyulur.
  • Sisteme entegre olan chiller soğutma mekanizmasının da çalışması önem taşır. Özellikle sağlıklı bir çalışma sahası ortaya koymak adına yüksek çözünürlük etrafında çalışma gerçekleşir.

İkinci el chiller ile mekanik açıdan donanımlı bir ürün sunulur. Daha önceden az kullanılmış olarak satışa konulur. 2. el chiller Ankara başta olmak üzere ana bayileri birçok yerde vardır. Ana bayiler ile iletişime geçilip bu alanda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Su ya da hava alanında kullanılacak olan chiller soğutma sistemleri değişkenlik gösterir.

Hemen iletişime geçin

0532 542 66 89

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Ancak her biri donanımlı bir motor sistemine sahiptir. Kullanımları gereği mekanizmasında bir ses çıkması ya da soğutma işlemini yerine getirmemesi durumu meydana gelmez. İkinci el olmalarının tek sebebi daha önceden çok az da olsa kullanılmış olmalarıdır. Bunun dışında tıpkı birinci el bir ürün gibi çalışırlar.

2. El Chiller Soğutma Fiyatları

2.el chiller soğutma fiyatları 2 binden 30 binlere kadar çıkmaktadır. Bu fiyat aralığının değişmesindeki en temel sebep ise chiller soğutma sisteminin kapasitesi ve çapı ile alakalıdır. Ayrıca kullanılacak alan da burada fark eder. Yani su için bir chiller soğutma sistemi alınırsa bu durumda fiyatta artış yaşanır.

2.el chiller fiyatları alanında hava soğutma sistemleri daha uygun bir fiyata sahiptir. Özellikle chiller soğutma sistemlerinin kullanımları da bu alanda fiyatı etkilemektedir. Kullanımları gereği motorun çok çalışmasından dolayı fiyatta çok az da olsa artış yaşanır. Ancak kapasite ve kullanımları gereği oldukça uygun bir fiyat aralığı sunulur.

2.el mini chiller almak isterseniz bu fiyat en fazla 10 bine kadar çıkar. 2. el chiller soğutma fiyatları alanında hem büyük boy hem de mini boyları vardır. Boylarının değişken olmasındaki en büyük neden ise kullanım alanlarının değişken olmasından ileri gelmektedir. Eğer küçük bir sistem alt yapısında kullanılacaksa mini boyları tercih edilir.

Ancak büyük boyları daha büyük mekanizmalar için tercih edilir. Çok az kullanıldıkları zaman fiyatta yükseliş yaşanır. Üstelik motor kaliteleri ve markaları da fiyatı etkileyen en önemli yapılardır. Markasal olarak ön plana çıkan bir chiller soğutma sisteminin fiyatı da yüksek olur. Ayrıca marka bazlı ve motor kalitesi de göz önünde tutulduğu zaman uygun bir fiyata ikinci el chiller sistemine sahip olabilirsiniz.

İkinci El Mini Chiller

İkinci el mini chiller genellikle sanayide kullanılan makineler için tercih edilir. Makinelerin redüktör ve mekanik kısımları için bu küçük boyutlu mini chiller sistemi devreye girer. Mini olmasına rağmen bu alanda da hava soğutmalı ve su soğutmalı mini chiller olarak ikiye ayrılır.

2.el mini chiller için hava soğutmalı olanları sanayilerde büyük fanlar için tercih edilip kullanılır. Su soğutmalı olanları ise kule fanları olan su soğutma sistemleri için tercih edilirler. Her biri kendi alanında mekanik bir sistemin parçası olarak işlev görür. Özellikle yüksek akımlı sistemler için bu parçalar tercih edilir.

İkinci el mini chiller sistemi hidrolik soğutma, kalıp soğutma, redüktör soğutma vb. alanlarda kullanılır. Bu alanlardaki ebatlar göz önünde tutulduğu zaman mini chiller kullanımı öne çıkar. İkinci el chiller makinası ebat olarak büyük makineler ile kıyaslandığı zaman oldukça küçük kalmaktadır. Ebatlarından dolayı da kullanımları çok azdır. Büyük olan chiller soğutma sistemleri kendilerine daha çok kullanım alanları bulurlar.

İkinci El Soğutma Grubu Chiller

İkinci el soğutma grubu chiller sistemi ısı enjektörü ile çalışırlar. Burada ısı enjektörü ortamdaki havayı alıp eşanjörden geçirir. Buradaki hava redüktöre gönderilir ve soğutma işlemi gerçekleşir. Bu işlem için tüm sistem grup halinde çalışır. Bu grup çalışması sonucunda da soğutma işlemi kısa süre içinde gerçekleşir.

Özellikle sağlıklı bir sistemin iç içe geçmesi sonucu çalışma gerçekleşir. Böylece chiller soğutma sistemi de faaliyet göstermiş olur. İkinci el chiller soğutucu bu alanda yüksek kalitesi ile tıpkı birinci el gibi bir çalışma ortaya koyabilir. Hem fiyat açısından hem de çalışma kapasitesi bakımından bir cihaz sunulur.

Piyasada ikinci el soğutma grubu chiller yeni markalaşma göstermiş olan teknolojilerle donatılmıştır. Bu yüzden teknolojik alt yapıları da oldukça kapsamlıdır. Birinci el almaya maddi imkanı olmayanlar için ikinci el ürünleri devreye girer. Üstelik belli bir garanti süreci de yanında verilir. Böylece kullanım aşamasında en ufak bir sorun bile yaşanmaz. Piyasadaki her markanın chiller soğutma sistemine sahip olabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top