skip to Main Content
Hemen İletişime geçin! 542 188 41 44

Fancoil ünite listesi ve çeşitleri

Fan Coil ünite listesi
Fan Coil ünite listesi

Fan Coil ünite listesi diğer havalandırma sistemlerine oranla daha fazladır. Çünkü ünitelerin birçok çeşidi vardır. Hatta bazı çeşitler kendi aralarında da çeşitlere ayrılmaktadır. Bu denli listenin kabarık olmasının nedeni kullanım alanlarıdır. Bununla beraber görünüş ve kullanım nedenini göre de liste uzamaktadır. Fan Coil ünite listesinin fazla olması tercih eden kişilerin sayısını artırmaktadır. Örneğin bazı bireyler cihazın tavanda olmasını isterken bazılarının döşeme tipine sahip olmasını istemektedir. Bu isteklerin hepsini Fan Coil ünite listesi karşılamaktadır. Siz de tarzınıza ve isteklerinize uygun olan Fan Coil ünitesini listeden seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız listede yer alan bütün Fan Coil ünite modellerinde hizmet vermektedir.

Listede yer alan Fan Coil üniteleri şöyledir;

 1. Döşeme tipi Fan Coil = Döşeme tipi Fan Coil Fan Coil ünite listesi başında en başta yer alan ünitelerden biridir. Adından anlaşılacağı üzere döşeme işlemi yaparak binaya montajı yapılır. Kendi içerisinde gizli ve kabinli olmak üzere 2 çeşidi bulunur. Kullanım alanları ise genellikle ev ve küçük ofislerde bulunan kalorifer peteklerinin yerine tercih edilir.
 2. Kasetli Fan Coil = Kasetli Fan Coil hem iki borulu hem de 4 borulularda kullanılmaya uygundur. Bu özelliği tercih sebebi olmaktadır. Çünkü bazı Fan Coil ünite listesi içerisinde yer alan Fan Coil sistemlerinde sadece ya 2 borulu Fan Coil kullanılmaktadırlar yada 4 borulu Fan Coil kullanılmaktadır.
 3. Gizli tavan tipi Fan Coil= Kasetli Fan Coil de olduğu gibi Gizli tavan tipi Fan Coil modellerinde hem 2 borulu sisteme hem de dört borulu sisteme uygundur. Tavana gizlenerek yapılan bu modelin estetik görüntüsü listede yer alan diğer modellere oranla daha şık durmaktadır. Çoğu işletme tercihen genellikle gizli tavan tipi Fan Coil ünitesi kullanmaktadır. En çok görüldüğü alanlar ise otellerdir. Oteller estetik görüntüye bir tık daha önem vermektedir. Bu yüzden otellerde daha çok gizli tavan tipi Fan Coil ünitelerine rastlamak daha mümkündür.
 4. Yüksek Basınçlı Fan Coil= Soğutma ve ısıtma oranının yüksek olmasının isteyenlerin tercihi ise yüksek basınçlı Fan Coil ünitesi olmaktadır. Çünkü yüksek basınçlı olan Fan Coil ünitesi içerisinde özel bir hazne bulunur. Bu hazne sayesinde verimlilik %100 noktasına kadar ulaşır. Fiyat bakımdan biraz daha yüksek bütçeli olsa da sağladığı fayda düşünüldüğünde fiyatı çok uygun kalmaktadır.
 5. Kabinli Tavan Fan Coil= Alttan emişli olan Kabinli Fan Coil üniteleri arasında en çok tercih edileni döşeme şeklinde olandır. Hem estetik bir görünüm verir hem de daha verimlidir. Konfor ve uygun fiyat isteyenler Fan Coil ünite listesi içerisinden çoğunlukla bu üniteyi tercih etmektedir. Ayrıca 2 borulu olması maliyet fiyatını daha da çok düşürmektedir.
 6. 2 Borulu Fan Coil= 2 borulu Fan Coil üniteleri her modelde yer alır. Seçeceğiniz ünite ne olursa olsun 2 borulu olarak tercih edebilirsiniz . Sıcak ve soğuk su aynı borular üzerinden geçiş yapar ve tek bataryası bulunur. Tek bataryaya sahip olması kurulum sırasında batarya bağlantısının daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.
 7. 4 Borulu Fan Coil = Fan Coil ünite listelerinde yer alan ünitelerin hepsinde değil sadece bir kaçında kullanılan ünitelerdir. 4 borulu Fan Coil sistemlerinde soğuk ve sıcak su farklı borular aracılığı ile havaya dönüşür. Bu yüzden 4 borulu Fan Coil sistemlerinin 2 bataryası bulunur. Her fan Coil ünitesinde olduğu gibi 4 borulu Fan Coil ünitesinde de profesyonel işçilik gereklidir.

Tercih edeceğiniz Fan Coil ünite listesi içerisinde yer alan ürünlerin hepsini başarılı bir şekilde monte edip kurulumunu yapmaktayız. Liste içeriden hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız firma olarak size bu alanda da hizmet vererek doğru ürünü seçmeniz de yardımcı olmaktayız. Müşteri çıkarlarını ön planda tutan firmamız sizi en doğru olan ve maksimum fayda sağlayacağınız Fan Coil ünitelerine yönlendirmektedir.

Hemen iletişime geçin

0542 188 41 44

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Fan Coil Ünitelerinin Kullanım Alanları

Fan Coil üniteleri kullanım alanlarına göre genellikle şekillenmektedir. Bu da şu anlama gelmektedir; Fan Coil her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bura da önemli olan hangi Fan Coil ünitesi nerde kullanıldığıdır. Burada devreye firmamız girmektedir. Belirlediniz tarihte Fan Coil yaptırmak istediğiniz adrese gelerek keşifte bulunmaktadır. Keşif sonrasında size en uygun olan Fan Coil ünitesini tespit ederek bu konuda sizi bilgilendirmektedir. Fan Coil ünite listesi içerisinde size en uygun olanını seçtikten sonra ürünü temin edip en kısa sürede montaj ve kurulumunu yapmaktadır. Fan Coil ünitelerinin kullanıldığı alanlardan bazıları şöyledir;

 • Otel
 • Banka
 • Hastane
 • Ev
 • Kafe
 • Restoran
 • Yemekhane
 • Pansiyon
 • Yurt
 • Alışveriş Merkezi
 • Düğün Salonu
 • Spor Salonları
 • Sinema ve Tiyatro Salonları
 • Okul ve Kreşler

Yaptırmak istediğiniz yer ne olursa olsun yada yaptırmak istediğiniz Fan Coil ünitesi ne olursa olsun her aşamasında firmamız siz değerli müşterilerimizin yanında olmaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top